Sentimentální Gary a já přicházíme!

5. listopadu 2014 v 22:37 |  Rádoby glosy
Říjen se pomalu proměnil v listopad a já si se zklamáním uvědomila, že poslední dobou mi blogování namísto radosti přináší pouze smutek. Ale nebojte, tento článek nebude o stěžování! Ačkoli, jak jsem tedy podotkla, mi blogování nepřináší to, co dříve, neberu to nějak vážně, neb přeci, ono to zas pomizí :) a rozhodla jsem se, že opět napíši článek, nyní trochu z jiného soudku: nevím, zda-li o jeho existenci víte vy, před několika měsíci však zaplavila internet vlna přinášejíc s sebou video z tvorby Garyho Turka, které pojednává o nynější generaci, závislosti na technologiích a úpadku komunikace dnešní mládeže, která si přeci jen raději zaleze s tabletem, telefonem, notebookem do ústraní, a skutečnému životu se straní. Nu, a jaký názor na ten humbuk mám já?Ano, je to vskutku již dlouhá doba od té první vlny, nápad na napsání článku mi však vysvitl teprve nedávno a řekla jsem si tudíž, proč ho nezrealizovat. Když jsem video viděla poprvé, srdce mi poskočilo a hned jsem měla chuť jít a žít doopravdy, říkej si však Gary co chceš, jen tak z fleku to nejde. Každopádně jsem při té mé projekční premiéře málem omdlela blahem, neb jsem si zrovna v té době smazala svůj účet na facebooku a Gary mi jen dosvědčil, že jsem udělala správně. Jeho video jsem si poté pouštěla tak plus mínus tisíckrát denně. Ale pak přišlo zapomnění a na Garyho jsem si znovu vzpomněla... právě nedávno, kdy mě napadlo, že by si zasloužil samostatný článek.

Co musím videu uznat jako první, je jeho kvalita. Líbila mi se prolínání záběrů Garyho a života, hudba, díky které to vše působí tak vážně. Gary přišel s něčím, co nikdo před ním (myslím tak, aby dosáhl obdobného úspěchu) nedokázal otevřeně říci, zároveň se však stále najde mnoho odpůrců, kteří Garyho nazývají jen ňákým blbcem, co si hraje na borce a snaží se ukázat na svoji existenci prostřednictvím pár rýmů, který by přeci zvládl složit každej. Dokonce vznikla i parodie na Garyho video (k vidění např. ZDE), a kontrastem mezi těmito dvěma videi jsem si vskutku uvědomila možných rozdílů mezi společnostmi.

LOOK UP!

Gary se ve svém videu snaží lidi přesvědčit, že existují lepší aktivity možného strávení času, nežli vysedávání u sociálních sítí. Moc se mi líbila část, ve které hovořil o dnešních rodičích a jejich neschopnosti zabavit dítě bez technologií (možná jsem i výjimky, ale řekněme si, kolik...), která stále jen vzrůstá. Leč však s Garym souhlasím ve všem, rozcházím se s ním v té hlavní zápletce, když to tak nazvu :), videa, totiž toho, že když budeme příliš zaměstnáni hleděním dolů, ztratíme životní šance. Dobře, vím, že to možné je a že si tím Gary hezky naplánoval scénář, který dojme nespočet sledovatelů (i mě samozřejmě), pravděpodobnost něčeho obdobného se mi však zdá celkem nereálná.

LOOK DOWN!

Super parodista snad i ve stejném svetříku naopak zastává názor, že bez technologií bychom ku příkladu neviděli věci, které bychom obyčejně neviděli nikdy. Že technologie nám dávají možnosti. U tohoto se pozastavím, neb mi připadá, že Garyho myšlenku až zbytečně přemílají. Zastávám názor, že technologie jsou nám prospěšné, a myslím, že i Gary by si mohl myslet to samé, ale jen v určitém měřítku. Sakra! O tom to video je. Gary lidi nenabádá, abychom se sešli, všechny světové technologie zničili a začali život jako mezi opicemi. Gary se jen snažil sdělit nám, že čas celkově se dá využít lépe. Čtěme, sportujme, malujme, buďme s přáteli; buďme. A pak si klidně zajděme omrknout face, ale nemusíme na něm přeci strávit celý den.

Já Garymu děkuji. Sic nevěřím, že někomu proměnil život a počítačové maniaky nepřesvědčil, aby přestali závislačit, dal nám však myšlenku hodnou promyšlení a zaobírání se nad ní. Jak pronesl, jsme tu jen na určitý počet dní. Tak pojďme a prožijme ty dny užitečně. Už jen proto, abychom, až jednou budeme staří, pohlédneme na svůj život, budeme rádi, že jsme ho nepromarnili :). Gary nám dal šanci se nad naším životem zamyslet a změnit ho k lepšímu. Tak tu šanci popadněte a využijte ji!
 


Anketa


Komentáře

1 Marillee Marillee | E-mail | Web | 6. listopadu 2014 v 20:20 | Reagovat

Heh, no, video je sice hezké, ale já se s ním moc nezžila. Nevadí mi vysedávání(lehávání) u počítače... možná to je tím, že opravdu každý týden někam s kamarády chodím a navíc mi ani nevadí moje blažená samota. :-) Ale video je fakt pěkné a věřím, že někomu (třeba jak píšeš ty) otevřel oči! Kéžby...

2 Betty Betty | E-mail | Web | 8. listopadu 2014 v 21:46 | Reagovat

Video sa mi páči. Ja tiež zastávam názor, že technológie sú nám prospešné. Ale všetko jednoducho má svoju mieru. Pokiaľ pri počítači nestrávime celý deň, s priateľmi si radšej píšeme ako sa vidíme naozaj, určite to nie je v poriadku. Ale ak dokážeme nájsť tú hranicu, technológie ako facebook nám sú veľmi prospešné a zjednodušujú nám veľa vecí.

3 LinDa☮ LinDa☮ | Web | 9. listopadu 2014 v 11:52 | Reagovat

Tiež súhlasím, že by to ľudia nemali so sociálnymi sieťami preháňať. Nemali by tam byť nonstop. :) Ale rovnako súhlasím aj s tým, že sociálne site su dobré, keď sa s niekým potrebuješ spojiť a niečo mu oznámiť, keď býva napríklad na druhom konci republiky :)
A čo úplne neznášam, že keď som s kamarátkami vonku, oni niekomu odpisujú a ja proste musím čakať kým dopíšu. Lebo keby som rozprávala zároveń ako píšu, nevnímali by ma.
Je to s nimi hrozné, no :)

4 Lůc z Knižního světa Lůc z Knižního světa | Web | 12. listopadu 2014 v 18:30 | Reagovat

"Jeho video jsem si poté pouštěla tak plus mínus tisíckrát denně" :DD Asi si budeš myslet že jsem teda docela pozadu ale já jsem video neviděla a ještě k tomu vůbec ani nevím že existuje, tady u tebe o tom slyším poprvé. Musím říct že s tebou docela souhlasím v tom že technologie jsou nám prospěšné ale v určité míře...co je moc to je moc. jo a já se jdu podívat teda na to video :D

5 Tev Tev | E-mail | Web | 20. listopadu 2014 v 18:12 | Reagovat

[1]: Samozřejmě že Gary má i takové odpůrce, kteří říkají, že to moc přehání :D. A já neříkám, že to závislačení je AŽ TAK špatné, jen prostě do určité míry... :)

[2]: Nevím, co bych dodala, kromě toho, že souhlasím! :D

[3]: To také nesnáším! Takovým příkladem je můj kámoš, který, když se s někým baví, mobil kontroluje snad každou minutu. Na zabití...

[4]: Vůbec ne, každý ho samozřejmě nezná, jen jsem to napsala, neboť vím, že ve "své" době bylo vážně velice známé :).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama